Sport i rekreacja


Zadania w dziedzinie kultury fizycznej są w Rudzie Śląskiej realizowane zarówno poprzez instytucje samorządowe jak i blisko 50 stowarzyszeń sportowych (kluby sportowe, uczniowskie kluby sportowe i inne instytucje współpracujące z Wydziałem Kultury, Sportu i Rekreacji w organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych).
Samorząd, poprzez system dotacji, aktywnie wspiera działalność klubów sportowych przekazując środki finansowe na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży, modernizację, remonty i utrzymanie ogólnodostępnej bazy sportowo-rekreacyjnej a także promocję sportowców z Rudy Śląskiej poprzez dofinansowanie ich uczestnictwa w ogólnokrajowych i zagranicznych imprezach i turniejach sportowych.
Istniejący od 1992 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi działalność rekreacyjną w oparciu o dzielnicowe ośrodki w Orzegowie, Nowym Bytomiu i Kochłowicach oraz halę widowiskowo-sportową w Halembie.

Kluby sportowe:

1. Kluby sportowe
2. Uczniowskie Kluby Sportowe
3. Pozostałe stowarzyszenia uczestniczące w realizacji zadań kultury fizycznej i turystyki

(Wykazy będą rozbudowywane w miarę napływania informacji z klubów)

 


Klub zapaśników KS SLAVIAPierwszoligowy zespół piłkarek ręcznych KS ZGODAMecz koszykówki na Hali Sportowej KS POGOŃOśrodek Sportowo-Rekreacyjny w Nowym BytomiuPełnowymiarowy basen kąpielowyZjeżdżalnie przy basenie


Info   |   Gospodarka   |   Ratusz   |   Miasto   |   Kontakt

(C) 2001-2005 Urząd Miejski w Rudzie Śląskiej
?

Rekreacja na basenie w Rudzie Śląskiej

-

Więcej o sporcie w naszym mieście x